Hajdukov europski suparnik izgubio nacionalni derbi. Ovo mu je drugi poraz u nizu

Forma im je jako pala

UEFA Europa Conference League First Qualifying Round Second Leg, Ryan McBride Brandywell Stadium, Derry 20/7/2023 Derry City vs HB Torshavn Match referee Tomas Klima shows a yellow card to HB Torshavn s Dan i Soylu omas Klima shows a yellow card to HB Torshavn s Dan i Soylu 20/7/2023 PUBLICATIONxNOTxINxUKxIRLxFRAxNZL Copyright: x INPHO/LorcanxDohertyx Derry V HB Thoshavn 050

Hajdukov suparnik u drugom pretkolu Konferencijske lige, HB Tórshavn izgubio je nacionalni derbi 16. kola Premier lige Farskih Otoka rezultatom 0-2 od Vikingura koji je tako Hajdukovom suparniku pobjegao na šest bodova prednosti.

HB je dominirao u prvom poluvremenu te je imao gotovo 60 napada više od Vikingura, 60 posto loptu u svojim nogama, dvostruko više udaraca i tri kornera, dok domaćini nisu imali nijedan. Vikingurov vratar Bárður á Reynatrøð iskazao se s tri obrane i najzaslužniji je što njegova momčad nije primila gol u prvom poluvremenu.

U nastavku su Olaf Bárðarson u 74. i Finnur Justinussen u 80. minuti zabili za domaćine. Gosti na to nisu imali odgovor i upisali su drugi poraz zaredom. Tórshavn je vezao 15 pobjeda u nizu prije prethodne utakmice koju su izgubili od Toftira s 0-1. Novim porazom ostali su na drugoj poziciji s 39 bodova, šest manje od vodećeg Vikingura i tri više od trećeplasiranog Klaksvíka.

Čini se da je forma prve Hajdukove europske prepreke polako počela opadati. Bijeli će u taj sraz ući kao favoriti i sve osim osim prolaska bilo bi iznenađenje. Za Tórshavn je ovo bila posljednja natjecateljska utakmica prije dvomeča s Hajdukom koji je na rasporedu 25. srpnja na Poljudu, dok je uzvrat 1. kolovoza na Farskim Otocima.