Hajduk odradio prvu pripremnu utakmicu u Sloveniji. Nije završilo baš najbolje

Bijeli su igrali protiv Radomlja

03.07.2024., Bled, Slovenija - Pripremna nogometna utakmica, Kalcer Radomlje - HNK Hajduk.

Hajduk je danas odigrao prvu pripremnu utakmicu u Sloveniji protiv Radomlja; Bijeli su danas imali premijeru novog dresa protiv slovenske filijale, ali i prvi pravi ispit nakon što su u Splitu pobijedili Velež i Posušje iza zatvorenih vrata. Međutim, rezultat ovaj put nije bio pozitivan — Slovenci su pobijedili 1-0.

Gennaro Gattuso na teren je od prve minute izveo sljedeći sastav; na vratima je bio Ivan Lučić, u zadnjoj liniji Fahd Moufi, Filip Uremović, Josip Elez i Ismaël Diallo, a u vezi su bili Niko Sigur i Marko Capan zajedno s Rokasom Pukštasom, a na krilima su bili Madžid Šošić i Emir Sahiti te u napadu Marko Livaja.

Bijeli su već u drugoj minuti imali veliku prigodu kada je Rokas Pukštas ostao sam na drugoj vratnici i tukao glavom na ubačaj Fahda Moufija, no suparnički golman izvrsno je reagirao u toj situaciji. No, možemo reći da je to bilo i jedino konkretno što smo uspjeli vidjeti u prvom poluvremenu sve do 37. minute kada je Radomlje povelo.

Melnjak imao dvije velike šanse

Rok Štorman tada je zabio poslije ubačaja s lijeve strane i Lučić nije mogao ništa oko njegova udarca, a Hajduk je na poluvrijeme otišao u minusu i s predaha se vratio u potpuno drugom sastavu.

I imali su Bijeli svoje prigode; prva velika stigla je u 66. minuti kada je Dario Melnjak pogodio gredu poslije jednog kornera, a lopta se odbila na crtu gdje ju je uhvatio suparnički vratar. Isti je Hajdukov igrač u 83. izašao u situaciju jedan na jedan s čuvarem mreže Radomlja, ali nije uspio realizirati tu golemu priliku.

Na kraju je završilo minimalnim porazom za Bijele…