Hajduk nastavlja s uspješnim pripremama, upisao je još jednu pobjedu

Bijeli su odigrali još jedan susret bez gledatelja

Nogometaši Hajduka ostvarili su pobjedu protiv bosanskohercegovačkog prvoligaša Posušja rezultatom 1:0 u zatvorenoj trening utakmici odigranoj na pomoćnom terenu Poljuda. Utakmica je održana bez prisustva gledatelja, a sudac je bio Ante Terzić.

Prvi dio susreta protekao je bez pogodaka, no Hajduk je u drugom poluvremenu preuzeo inicijativu i stvorio nekoliko obećavajućih prilika. Pobjednički pogodak stigao je u 86. minuti kada je Roko Brajković lijepim driblingom probio stranu i ubacio loptu pred vrata gdje je Noa Skoko pokupio odbijanac i pogodio iz blizine.

Novi trener Gennaro Gattuso iskoristio je ovu utakmicu za rotiranje cijele momčadi, dajući priliku svim igračima da se pokažu. Sastav Hajduka bio je sljedeći: Kalinić (od 30. Silić, od 60. Buljan), Moufi (od 46. Hrgović), Melnjak (od 46. Diallo), Prpić (od 46. Šarlija), Uremović (od 46. Skelin), Krovinović (od 46. Sigur), Capan (od 46. Jurak), Kalik (od 46. Pukštas), Šošić (od 46. Brajković), Sahiti (od 46. Durdov), Livaja (od 46. Trajkovski).

Nakon utakmice, Gattuso je dao igračima slobodan dan u nedjelju. Već u ponedjeljak Bijeli putuju na središnji dio priprema u Sloveniju, gdje će boraviti do 10. srpnja i odigrati četiri prijateljske utakmice. Njihove europske obaveze počinju 26. srpnja dvobojom protiv HB Tórshavna, a prva HNL utakmica na rasporedu je 3. kolovoza. Na Poljudu će igrati protiv Slaven Belupa.