Gorica i Dinamo iskoristili su pauzu za prijateljski susret, a pogotkom se ukazao Josip Drmić

09.09.2023., stadion Maksimir, Zagreb - Prijateljska utakmica, GNK Dinamo - HNK Gorica. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

S obzirom na to da smo na reprezentativnoj stanci, a da su Dinamu mnogi reprezentativci napustili klub, Sergej Jakirović s većinom je momčadi ostao u treningu i iskoristio je vrijeme za jedan probni susret s Goricom. HNL kolege stigle su na Maksimir odigrati prijateljski susret pod novim trenerom Dinkom Jeličićem.

Dvoboj je bio zatvorenog tipa, a nakon susreta mogli smo doznati da je završilo remijem 1-1. Lenny Ilečić doveo je Goricu u vodstvo u 64. minuti, a za Modre se pet minuta kasnije ukazao zaboravljeni Josip Drmić koji je poentirao za 1-1.

Jakirović je priliku dao i novim pojačanjima pa su od prve minute zaigrali Joaquin Sosa i Tibor Halilović, a u drugom dijelu s Drmićem je u napadu zaigrao i Sandro Kulenović. Također, zaigrali su opet i Takuro Kaneko, Maxime Bernauer i nekolicina juniora dok su glavne vedete uglavnom odmarale, a nije igrao ni Arijan Ademi.

Jeličić je također promiješao sastav pa su tako neki poput Merveila Ndockyta i Jurice Pršira kao ponajbolji pojedinci odigrali posljednjih pola sata, a u 86. je priliku za prve minute s novim suigračima dobio i Abdullah Hameed koji je bio središnja tema bizarne priče o otmici.

No, očito se sve dobro završilo pa su oba trenera danas imala priliku probati neke nove i neke stare, ali zaboravljene snage…