Gol za trijumf i suze na kraju utakmice. Pogledajte pobjednički zgoditak Ukrajinaca

Roman Jaremčuk donio je spas svojoj reprezentaciji

Ukrajinska nogometna reprezentacija u završnici je današnjeg dvoboja ipak došla do pobjede nad Slovačkom (2-1), iako je još na poluvremenu bila u velikim problemima. Tad se nalazila u tom minimalnom zaostatku i samo ju je 45 minuta dijelilo od ispadanja s Europskog prvenstva. No, izjednačenje je najprije donio Mikola Šaparenko, a u 80. minuti preokret kompletirao Roman Jaremčuk.

Bila je to fantastična akcija u izvedbi ukrajinskih nogometaša, najprije je odličnom asistencijom Šaparenko upisao i asistenciju, a onda je uslijedio trenutak Jaremčukove inspiracije. Pravovremeno je utrčao u prazan prostora i pobjegao pažnji iskusnog slovačkog kapetana Milana Škriniara, a zatim krasno primirio loptu u zraku.

Iako je bio u neposrednoj blizini, našao se i u teškoj situaciji, jer mu je golman Martin Dúbravka dobrano skratio kut. Međutim, ovaj Valencijin napadač odlično se snašao te se ekspresno odlučio za sjajan potez i samo poslao loptu pored slovačkog vratara. Kako je to točno izgledalo, možete se uvjeriti na OVOJ poveznici, odnosno HRT-ovim stranicama.

Očito su ovaj trijumf i pobjednički pogodak itekako utjecali na Jaremčuka, pa je odmah nakon posljednjeg sučevog zvižduka to sve emotivno obilježio. Pao je na koljena te počeo plakati, no ubrzo su pristigli ostali suigrači te započeli veliko slavlje, baš kakvo je bilo i ono na tribinama stadiona u Düsseldorfu.