Gol vrijedan Eura? Ante Budimir donio je Hrvatskoj prednost protiv Armenije

21.11.2023., stadion Maksimir, Zagreb - Kvalifikacije za UEFA Euro 2024, skupina D, Hrvatska - Armenija. Styopa Mkrtchyan, Ante Budimir Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Ante Budimir zabio je gol u 43. minuti, gol koji, kako sada stvari stoje, Vatrenima donosi direktan plasman na Euro.

Znate i sami o čemu je riječ: nakon prvih 45 minuta protiv Armenije na Maksimiru, Hrvatska ima 1-0 u posljednjoj utakmici grupne faze kvalifikacija za odlazak na Euro. Itovremeno Wales vodi protiv Turske (1-0), ali Hrvatska s tim rezultatom ide na Euro kao prvoplasirana momčad skupine.

U prvom poluvremenu, ruku na srce, nismo vidjeli bajnu Hrvatsku, pogotovo u odnosu na onu rutinsku predstavu protiv Latvije u Rigi za vikend. Vatreni su s lakoćom dolazili do suparničkog kaznenog prostora, ali tu bi bio kraj priče. Pravih prilika nije bilo.

Štoviše, najbolju priliku, sve do gola, imali su gosti. Kamo Hovhannisjan izbio je sam pred hrvatski gol u 30. minuti, ali Dominik Livaković brani njegov udarac. Hrvatska je nakon tog upozorenja ipak podignula glavu, a 13 minuta kasnije stigla je i nagrada.

Borna Sosa ubacio je s lijeve strane, a Budimir je bio prvi na njoj u skoku i pospremio je iza leđa Ognjena Čančarevića. Njegov drugi gol u nacionalnom dresu i zasad je to gol vrijedan Eura.