Gakpo je došao do trećeg gola na SP-u. Nakon što je zabio glavom i lijevom nogom, sada je i desnom

Prije trećeg kola, Nizozemska je bila u najboljem položaju, barem što se tiče raspleta u skupini A na Svjetskom prvenstvu. Ne samo da je taj sastav bio vodeći na ljestvici, već je u završnoj rundi grupne faze imao i najslabijeg suparnika, večeras snage odmjerava s domaćinom Katarom.

U nekom razvoju situacije, i bod bi bio dovoljan za plasman u osminu finala, dok je za prvo mjesto u skupini potrebna pobjeda veća od one koju bi eventualno ostvario Ekvador. Nakon prvih 45 minuta, Oranje je na dobrom putu, Senegal vodi 1-0 u dvoboju s Ekvadoracima, dok sastav pod vodstvom izbornika Louisa van Gaala ima minimalnu prednost, od 1-0.

Za taj jedini pogodak na tom dvoboju na stadionu Al Bayt zaslužan je jedan od najboljih mladih igrača na ovom Mundijalu, Cody Gakpo. On je put do katarske mreže konačno našao u 26. minuti, nakon što su i on i njegovi suigrači dugo lomili otpor domaćina. Projurio je ovaj mladi PSV-ov nogometaš pored braniča te potom precizno naciljao iza vratara Meshaala Barshama.

Tako je Gakpo došao do svog trećeg gola na ovom SP-u te se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca, ali i stigao do nekoliko zanimljivih postignuća i rekorda. Prije svega, svaki od ta tri zgoditka postigao je na različit način, prvi je zabio glavom protiv Senegala, zatim je u susretu s Ekvadorom poentirao lijevom nogom, a danas i onom desnom.

Isto tako, sada je prvi nizozemski nogometaš koji je među strijelcima bio u svakom od svoja prva tri nastupa na Svjetskim prvenstvima, a tek je četvrti uopće koji je povezao takve tri utakmice u nizozemsku dresu. Dosad su to jedino ostvarivale istinske legende ove reprezentacije, Johan Neeskens 1974., Dennis Bergkamp 20 godina poslije te Wesley Sneijder na onom putu do srebra 2010. godine.

Gakpova cijena i potražnja su i prije dolaska u Katar bili vrlo visoki, a po završetku turnira te približavanjem zimskog prijelaznog roka, to će samo još rasti i rasti…