Flamengo je osvojio Copu Libertadores. U ludoj utakmici s dva kasna gola pobijedio je River

LIMA, PERU - NOVEMBER 23: Gabriel Barbosa of Flamengo celebrates after scoring the equalizer with teamamtes during the final match of Copa CONMEBOL Libertadores 2019 between Flamengo and River Plate at Estadio Monumental on November 23, 2019 in Lima, Peru. (Photo by Daniel Apuy/Getty Images)

Atmosfera na koju nije potrebno trošiti riječi, dva kasna crvena kartona zbog koškanja na kraju utakmice, dva kasna gola (u 89. i 92. minuti) za preokret i tko zna koliko slomljenih navijačkih srdaca — to je, u najkraćim mogućim crtama, sažetak finala Copa Libertadoresa koje su u Limi odigrali Flamengo i River Plate.

Pobjedom od 2-1 Flamengo je stigao do svoje prve Cope još od 1981. godine. I to na kakav način. Čini da se ova akcija gradskih vlasti u Riju nije bila posve uzaludna.

Jer, River je zahvaljujući pogotku Rafaela Borrea iz 14 minute 1-0 imao do samog kraja utakmice, kao i, činilo se, kontrolu nad istom utakmicom. Ali Gabriel Barbosa zabio je u 89. minuti pa je zabio i u drugoj minuti sudačke nadoknade za slavlje Flamengovih navijača u kojem ni riječ ‘ekstaza’ nije od osobite pomoći. Naravno, ne samo na stadionu i ne samo pred ovom ili onom vrstom ekrana. Neki od njih utakmicu su gledali i s obližnjeg brda.

Nakon što je prošlogodišnje finale obilježeno nasiljem i odgodama, ove je godine donesena odluka da se utakmica izmjesti na neutralan teren i da se uzvrat ne igra. Ispalo je prilično solidno, barem ako ne pitate nekoga tko je u ovoj utakmici navijao ili igrao za River.