Fina proba za Egipat: Hrvatska je u Poreču svladala Španjolsku u sklopu priprema za SP

Kauboji su slavili 31-28 u pripremnoj utakmici EURO kupa

05.01.2021., dvorana Zatika, Osijek - EHF Euro Cup, 3. kolo, Hrvatska - Spanjolska. Zeljko Musa.

Hrvatska rukometna reprezentacija danas je odigrala reprizu finala prošlog Europskog prvenstva u sklopu EHF-ova EURO kupa, a u Poreč je, tako, stigao kontinentalni prvak Španjolska i izgubio. Završilo je 31-28 u korist Kauboja…

Lino Červar večeras nije mogao računati na nekoliko igrača i stoga je odabrao kombinirani sastav, ali u sličnom su izdanju s centra krenuli i Španjolci. Utakmica je počela dosta izjednačeno; iako su europski prvaci otvorili susret s dva uzastopna pogotka, prvo vodstvo Hrvatska je dočekala u 13. minuti kada je za 5-4 pogodio kapetan Domagoj Duvnjak koji se, unatoč nedavnom nastupu na završnici Lige prvaka, skupa s Lukom Cindrićem večeras pronašao u sastavu.

Hrvatska je oko 18. minute, preko Ivana Čupića i Cindrića u napadu te Ivana Pešića na golu otišla na plus tri, a gledali smo vrlo dinamičan ogled s nemalim brojem lijepih akcija. Kauboji su otišli na predah s finim vodstvom od 17-14, napad im je imao realizaciju od 77 posto, Duvnjak je podijelio nekoliko prekrasnih lopti, a listu strijelaca predvodio je Luka Šebetić s četiri pogotka.

Na poluvremenu su, inače, podijeljene tradicionalne HRS-ove nagrade za najbolje u prošloj godini. Najbolji suci tako su Matija Gubica i Boris Milošević, titulu najbolje rukometašice osvojila je Tea Pijević sa sedam glasova više u odnosu na Ćamilu Mičijević, a vodećim u muškoj konkurenciji proglašen je Domagoj Duvnjak kojemu je ovo peto takvo priznanje. Također, izbornik Červar je trener godine…

Najveće dotadašnje vodstvo Hrvatskoj je donio Duvnjak početkom nastavka pogodivši za 18-14, ali nedugo zatim Cindrić je povisio na pet zgoditaka prednosti uslijed dva španjolska promašaja. Hrvatska se općenito doimala slobodnom i razigranom te održavala lijepu prednost nad europskim prvacima, a spomenuti Barcelonin as donio joj je plus šest u 42. minuti povisivši na 24-18. Tada se činilo izvjesnim da će Španjolska kući otići bez trijumfa, ali hrvatska prednost ipak se ponešto istopila; otprilike osam minuta prije kraja suparnici su se Kaubojima prišuljali na minus tri. Međutim, nakon Červarova time-outa i preslagivanja ekipe, susret je priveden kraju uz dvije važne obrane Mate Šunjića.

Podsjetimo, Svjetsko rukometno prvenstvo u Egiptu počinje 13. siječnja, a Hrvatska prije toga valja odraditi uzvratnu utakmicu protiv Španjolaca koja će se u Madridu odigrati u subotu.