Eriksen je prvi put nakon nesreće zaigrao za Dansku. Zaradio je ovacije, a potom i zabio gol

AMSTERDAM - lr Andreas Skov Olsen of Denmark, Christian Eriksen of Denmark celebrates 3-2 during the friendly match between the Netherlands and Denmark at the Johan Cruijff ArenA on March 26, 2022 in Amsterdam, Netherlands. ANP MAURICE VAN STEEN International Friendly, Länderspiel, Nationalmannschaft 2021/2022 xVIxANPxSportx/xxANPxIVx *** AMSTERDAM lr Andreas Skov Olsen of Denmark, Christian Eriksen of Denmark celebrates 3 2 during the friendly match between the Netherlands and Denmark at the Johan Cruijff ArenA on March 26, 2022 in Amsterdam, Netherlands ANP MAURICE VAN STEEN International Friendly 2021 2022 xVIxANPxSportx xxANPxIVx 446139147 originalFilename: 446139147.jpg

U Amsterdamu su se večeras, u još jednoj prijateljskoj utakmici, susrele Nizozemska i Danska. Bila bi to samo još jedna u nizu pomalo i nebitnih utakmica u ovoj reprezentativnoj stanci, da ju nije obilježio povratak Christiana Eriksena u nacionalni dres.

Posljednji ga je put obukao još u lipnju prošle godine, kada je umalo i izgubio život, a gotovo 10 mjeseci poslije vratio se starim navikama. Ne samo da je opet zaigrao za reprezentaciju, već se i upisao u strijelce. U 47. je minuti ‘tek’ smanjio rezultat, a i Nizozemska je na kraju upisala pobjedu (4-2), ali je zapravo Eriksen pravi pobjednik ove večeri.

Najprije ga je, na početku drugog poluvremena, amsterdamska publika pozdravila gromoglasnim pljeskom i ovacijama. Baš je u Ajaxu Eriksen proveo tri sezone i probio se na veliku scenu. Tek je u 46. ušao u igru, a niti dvije minute kasnije našao se i među strijelcima.

Dugo je trajala danska akcija, lopta je potom s desne strane napada došla u srce kaznenog prostora. Prilično je usamljen bio Eriksen, pa je neometano mogao pogoditi nebranjeni dio gola. I to kako ga je pogodio, u suprotne rašlje, nemoćan je bio Mark Flekken na domaćim vratima.

Inače, Nizozemce je u rano vodstvo doveo Steven Bergwijn, da bi Jannik Vestergaard ubrzo poravnao rezultat. No, do kraja je poluvremena domaća momčad opet došla do prednosti, za što su zaslužni strijelci Nathan Aké te Memphis Depay, koji je pogodio s bijele točke. Eriksen je, dakle, na početku nastavka smanjio na 3-2, da bi konačnih 4-2 postavio Bergwijn, i to u 71. minuti.