Englezi se nisu baš pretjerano iskazali protiv Srbije. Odnose minimalnu pobjedu

U Gelsenkirchenu su slavili samo s 1-0

Nakon što su Slovenija i Danska remizirali (1-1) na otvaranju skupine C, današnji program na Europskom prvenstvu zaključili su Srbija i Engleska. S obzirom na to da je potonja momčad glavni favorit za naslov prvaka, očekivala se čak i vrlo uvjerljiva pobjeda, no na kraju su izabranici Garetha Southgatea slavili s tek 1-0.

Odlučujući pogodak postignut je vrlo rano, već u 13. minuti zatresla se srpska mreža. Nastavljen je tako trend ranih golova na ovom Euru, u pravilu se oni zabijaju već do sredine prvog poluvremena. Ovog je puta strijelac postao Jude Bellingham, o čijem smo pogotku pisali na OVOJ poveznici, gdje možete pronaći i snimku te situacije.

Bellingham se opet upisao u nogometnu povijest

Od početka je Engleska nametnula svoj ritam, pa je tako lopta stigla na desnu stranu, gdje se našao Bukayo Saka te ubacio u suparnički peterac. Srpska obrana kao da nije očekivala hitro i silovito Bellinghamovo uletavanje, koji je glavom matirao golmana Predraga Rajkovića za svoj prvijenac na Europskim prvenstvima. Inače, postao je sad i najmlađi europski igrač s nastupom na barem tri velika natjecanja.

Loše je izgledala Srbija na startu dvoboja, izgledalo je kao da će svakog trenutka opet primiti gol. Tako je Kyle Walker bio blizu povećanja vodstva, nakon što se u 26. minuti sjurio prema vratima te potom loptu poslao tik pored vratnice. No, kako je poluvrijeme odmicalo, tako se momčad koju vodi Dragan Stojković dizala te sve više dolazila pred engleska vrata, iako bez većih i ozbiljnijih prigoda.

Opet je Southgateov sastav prikazao podosta blijedu igru, pogotovo uz kadar kakav ima na raspolaganju, sve to uvelike podsjeća na neuvjerljive partije sa Svjetskog prvenstva u Kataru. Tako je Srbija imala i nešto više lopte u svojem posjedu kroz drugo poluvrijeme, iako je najveća prilika za gol bila baš engleska. U 77. je Jarrod Bowen ubacio s desne strane, a Harry Kane glavom pogodio gredu iz blizine.

U 82. je Dušan Vlahović s ruba šesnaesterca ispalio projektil prema Jordanu Pickfordu, no i tad je engleski vratar bio na oprezu te skrenuo loptu u korner. Ostalo je na kraju tih 1-0 za europske doprvake, koji su došli do željena i očekivana tri boda, no za ostvarenje svojih vrlo visokih ambicija morat će odigrati puno, puno bolje…