Dvoboj efikasnih: Milan i Atalanta sinoć su na San Siru nastavili svoje golgeterske nizove

MILAN, ITALY - JULY 24:  Ante Rebic (R) of Atalanta BC competes for the ball with Rafael Toloi (L) of AC Milan during the Serie A match between AC Milan and Atalanta BC at Stadio Giuseppe Meazza on July 24, 2020 in Milan, Italy.  (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Netko bi možda očekivao plodonosniji rezultat od 1-1 koji su sinoć odigrali Milan i Atalanta na temelju onoga što u posljednje vrijeme imamo naviku viđati u nastupima obje momčadi, ali i dva postignuta pogotka na San Siru donijela su nam zanimljive podatke koji spomenutu formu samo potvrđuju.

Hakan Çalhanoğlu sinoć je nastavio svoj dobar nalet osmim ovosezonskim pogotkom (u svojoj 100. utakmici u Serie A) kada je u 14. minuti Rossonere doveo u vodstvo. Toliko nije zabio od sezone 2014./15. dok je u Bundesligi igrajući za Bayer Leverkusen postao jedna od traženijih faca, a njegov zgoditak poništio je Duván Zapata u 34. nakon što je Gianluigi Donnaruma osam minuta ranije obranio kazneni udarac Ruslanu Malinovskom. To je spomenutom Kolumbijcu bio 18. put da je poentirao u prvenstvu ove sezone, čime se izjednačio sa sunarodnjakom Luisom Murielom. Ukupnih 36 pogodaka južnoameričkog dvojca prevode se u najefikasniji Atalantin duo u jednoj sezoni Serie A…

Zahvaljujući Çalhanoğluu i Zapati navedeni su klubovi sinoć uspjeli nastaviti svoje pozitivne nizove kada je riječ o postizanju pogodaka. Milan je tako dodao svoj 28. gol u posljednjih 10 ligaških utakmica koje su uslijedile nakon karantene: to je brojka jednaka onoj ostvarenoj u prvih 26 kola ove sezone i vjerojatno ne postoji ilustrativniji primjer preporoda Piolijeve momčadi. S druge strane, Atalanta je sinoć zabila 24. put uzastopce u utakmicama Serie A, što je apsolutni rekord.

Paradoksalni Talijani. Čak i kad nisu toliko produktivni, opet jesu…