Drama nad dramama: 'Profesor Perković' ludim je šutom sa sirenom srušio SC usred Morače

Perković i Kapusta

Nakon što je hrvatskim ljubiteljima košarke u četvrtak Cibona slomila srca porazom u suludoj završnici gdje je izgubila dobivenu utakmicu, malo nas je zaliječio Split. Žuti su gostovali kod SC Derbyja u Morači te su izveli ogroman preokret kojeg je dovršio Toni Perković ludim šutom za pobjedu 92-91.

Slabo je Split djelovao od početka i ‘studenti’ su imali potpunu kontrolu susreta. Vodili su tako s po devet poena prednosti i na kraju prve četvrtine i na poluvremenu, a u trećoj je prednost u par navrata išla i do plus 18 za domaće.

Toliko je bilo u zadnje tri i pol minute treće dionice, a početkom četvrte prednost ide i do 79-60. I onda je krenulo. Lewis Sullivan i Lovre Runjić krenuli su u ludu seriju, napravili su 23-4 u samo šest minuta i doveli Žute do poravnanja u zadnje dvije minute.

No, Hadžibegović je za domaće stavio tricu, ali odgovorio je Runjić da bi isti igrač još jednom tricom poništio seriju od tri pogođena bacanja za domaće. Tako je u zadnjih pola minute 89-89, a onda je DJ Funderburk izborio dva bacanja, stavio samo jedno i na osam sekundi do kraja donio prvo vodstvo Splita od prve dionice.

Shannon Shorter napravio je na samo osam desetinki do kraja faul na Aubreyju Dawkinsu, ovaj je pogodio oba bacanja i činilo se da je pobjeda ipak pobjegla. Ipak, Slaven Rimac pozvao je minutu odmora, nacrtao akciju, a Perković je uspio izaći iz bloka, uzeti dugu dvojku s lijeve strane i senzacionalno pogoditi.

Žuti su tako ipak pobjegli sa slavljem do kojeg ih je prije svega vodio Sullivan s 28 poena i osam skokova. Shorter je dodao 21 poen, 10 skokova i sedam asistencija, a Perković je zabio osam, od čega dva za pobjedu. Runjić je svih svojih 10 poena zabio u posljednjoj dionici.

Mateo Drežnjak kod SC-a je zabio 19, poen manje imao je Dawkins, dok su od naših i Borna Kapusta te Tomislav Ivišić sudjelovali sa 16, odnosno 12 poena.

SC Derby tako je upisao sedmi poraz uz sedam pobjeda, a Split je skočio na omjer 5-9, gdje je i Cibona. Zadar je na 7-6.