Dončić je sinoć opet ispisao povijest NBA-a. Već u prvom poluvremenu upisao je triple-double

Brojni su već NBA rekordi u vlasništvu Luke Dončića, a neke od njih sigurno će još do kraja svoje karijere i oboriti. Najnovije u toj njegovoj kolekciji sjajnih ostvarenja stiglo je sinoć, u utakmici u kojoj su njegovi Dallas Mavericks posve deklasirali Utah Jazz te ga svladali sa 147-97. Slovenski košarkaš je, dakako, bio prvo ime ovog dvoboja, a taj si je status osigurao već do kraja prvog poluvremena.

Naime, Dončić je već nakon dvije četvrtine stigao do triple-double učinka, s 29 poena te po 10 skokova i asistencija. Najefikasniji je to triple-double ostvaren u prvom poluvremenu u čitavoj povijesti NBA lige, što je uistinu vrijedno pohvale. U nastavku utakmice igrao je samo u trećoj četvrtini, s obzirom na visoku prednost njegove momčade, nije ni bilo potrebe da na parketu bude i u posljednjoj dionici susreta.

Najveću podršku imao je u Kyrieju Irvingu s 26 poena, što znači da je ovaj dvojac skupio više poena (66) nego svi Jazzovi starteri zajedno (53). Za Dončića je, inače, ovo bio jubilarni, 60. triple-double u karijeri, što ga trenutno smješta na deveto mjesto vječne ljestvice, a četvrti je po broju triple-doubleova s barem 40 poena na kontu.

Dallasova pobjeda nad Utom ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, prednost je iz minute u minutu samo rasla. Za Mavse je to bilo 12. ovosezonsko slavlje, što ih s još osam poraza trenutno pozicionira na četvrto mjesto Zapadne konferencije, a sad ih očekuje gostovanje kod slabašnih Portland Trail Blazersa. Za očekivati je, dakle, da će Dončić i tamo nastaviti svoju sjajnu formu otkako je nedavno postao otac.