Dobrodošao natrag: Eriksen je, 259 dana nakon srčanog zastoja, debitirao za Brentford

Soccer Football - Premier League - Brentford v Newcastle United - Brentford Community Stadium, London, Britain - February 26, 2022 Brentford's Christian Eriksen comes on as a substitute to replace Mathias Jensen REUTERS/Peter Nicholls EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications.  Please contact your account representative for further details.

Brentfordov menadžer Thomas Frank na jučerašnjoj tiskovnoj konferenciji potvrdio je kako će danas njegov sunarodnjak i danski reprezentativac Christian Eriksen ponovno nastupiti u natjecateljskoj utakmici. Njegov službeni debi u Brentfordovu dresu doista je i uslijedio, 259 dana poslije srčanog zastoja koji je doživio usred susreta Danske i Finske na Europskom prvenstvu.

Brentford je danas kod kuće, u 27. kolu Premier lige, dočekao Newcastle United (i pritom izgubio 2-0), a Eriksen je u igru ušao u 52. minuti umjesto Mathiasa Jensena.

Dakle, nakon što je nastupio u dva prijateljska ogleda i pritom upisao tri asistencije, Eriksen, kojemu je poslije zamalo kobnog susreta s Finskom ugrađen srčani defibrilator, dobio je priliku i u natjecateljskom ogledu. Tako je nastupio u svojoj prvoj premierligaškoj utakmici nakon siječnja 2020. godine, kada je odigrao posljednje minute u Tottenhamovu dresu. Podsjetimo, uslijedio je transfer u Inter, a sada je pod ugovorom s Brentfordom do kraja sezone.

Eriksen je u 38 odigranih minuta ubilježio 36 dodira s loptom i kompletirao tek 54 posto svojih dodavanja (13/24) od kojih je jedno bilo ključno, a pritom je uputio jedan točan ubačaj te dvije uspješne duge lopte. Osvojio je i jedan duel te ubilježio jedan start.

Inače, Pčele su se već u 11. minuti današnje utakmice pronašle u velikim problemima pošto je tada isključen Josh DaSilva, a probuđeni Newcastle do poluvremena priskrbio je dva pogotka. Joelinton je u 33. minuti poentirao glavom na asistenciju Ryana Frasera, a Joe Willock na to se nadovezao golom iz kontre u 44. minuti te tako zabio u drugoj uzastopnoj utakmici.

Svrake su time preskočile Brentford za jedan bod na 14. mjestu i sada imaju 25 bodova. Prvi ispod crte je Burnley s četiri boda manje, a ovo je bila sedma ligaška utakmica zaredom u kojoj momčad Eddieja Howea nije izgubila.