Devin Booker u svakom je od proteklih 19 nastupa upisao dvoznamenkasti učinak, ali i pobjedu

Phoenix Suns' Devin Booker walks on the court during first half of an NBA basketball game against the Los Angeles Lakers Tuesday, Dec. 21, 2021, in Los Angeles. (AP Photo/Jae C. Hong)

Kad je on na parketu, Phoenix Suns uvijek upišu pobjedu.

Tako je bilo i sinoć, Devin Booker bio je važan dio još jednog slavlja te momčadi. Sa 108-90 slavili su u gostima kod Los Angeles Lakersa, a Booker je svoj nastup završio s devet skokova, sedam asistencija te 24 koša, od čega je bilo šest ubačenih trica. Produljio je tako ovaj košarkaš svoj niz nepobjedivosti, u svakom je od prethodnih 19 nastupa došao do trijumfa.

I ne samo to, u svakoj je od tih utakmica ubilježio dvoznamenkasti učinak, a prosječno ubacuje 23,3 poena po utakmici. Dakle, od kraja listopada nije doživio poraz u NBA ligi, iako su njegovi Sunsi posrnuli kod Golden State Warriorsa i Los Angeles Clippersa, kada Bookera nije bilo u momčadi.

Ovo je, inače, bila utakmica s dva različita poluvremena, u prvom su vodili Lakersi, da bi Phoenix u nastavku došao do pobjede. Njegovi su košarkaši još krajem prvog dijela došli do minimalne prednosti, ne veće od pet koševa, ali u drugom su je samo povećavali, za konačnih 18 poena razlike.

Ponovno je među Lakersima najefikasniji bio LeBron James, s čak 34 poena, ali nije imao potrebnu podršku suigrača. Od njih, samo su Russell Westbrook (22) i Trevor Ariza (12) došli do dvoznamenkastog učinka, dok su Sunsi imali sedam takvih igrača.

Ne bi Lakersima pomoglo niti to, čim se Booker pojavio na parketu, ishod je ove utakmice bio jasan.