De Bruyne danas ima prvi nastup u Ligi prvaka od ozljede u finalu. Pogledajte kako ga je obilježio

Kevin De Bruyne

Dočekali smo povratak Lige prvaka u veljači, a pomalo nevjerojatno zvuči da je utakmica osmine finala i gostovanje Manchester Cityja na Parken stadionu ujedno i prva utakmica Lige prvaka za Kevina De Bruynea još od onog finala. Belgijac je tada u suzama izašao iz igre u finalu protiv Intera nakon samo 35 minuta u Istanbulu.

Muku je mučio De Bruyne s ozljedom i ove sezone pa je nakon uvodne dvije utakmice sezone otišao na dugu pauzu koja je trajala od polovice kolovoza pa sve do rane faze siječnja. Skoro pet mjeseci pauzirao je Belgijac, a onda se vratio u velikom stilu.

Ovo mu je, logično, onda i prvi nastup u Ligi prvaka jer bio je ozlijeđen za vrijeme čitave grupne faze, a odmah po povratku obilježio je to kao nešto svečano, i to pogotkom. Igrala se 10. minuta kad je Phil Foden primio loptu na desnoj strani, a De Bruyne je u svom stilu protrčao desnim međuprostorom.

Englez ga je idealno poslužio, a Belgijac je iskosa s 10 metara nemilosrdno pogodio za 1-0 i svoj prvi pogodak u prvom ovosezonskom nastupu u Ligi prvaka. Jednako tako, nastavio je svoje lude brojke od povratka na terene. Pogodak pogledajte OVDJE.

Ovo mu je od sedmog siječnja i oporavka sedmi nastup, a drugi pogodak. Zabio je Newcastleu u Premier ligi, a osim toga ima i pet asistencija. Sudjelovao je izravno u pogotku u svakom susretu od povratka osim u FA kupu protiv Tottenhama kad je odigrao samo 26 minuta.

Zaista, dugo su Građani čekali svoj ‘Povratak kralja’. I napokon ga dočekali…