Darwin se budi: Núñez je svojim trećim golom u zadnja četiri nastupa donio pobjedu Liverpoolu

Liverpool's Darwin Nunez takes a shot at goal during the English Premier League soccer match between Liverpool and West Ham United at Anfield stadium in Liverpool, England, Wednesday, Oct. 19, 2022. (AP Photo/Jon Super)

Liverpool je za vikend skinuo skalp Manchester Cityju i tako ostvario prijeko potrebnu pobjedu koja bi mu mogla uljepšati sezonu, a večeras je na Anfieldu dočekao West Ham United u 12. kolu Premier lige. Redsi su se ponadali da nastaviti dalje graditi nakon slavlja nad Građanima, a naposljetku su napravili korak u tom smjeru pobjedom 1-0.

Domaći su u gotovo cijelom prvom poluvremenu kontrolirali igru, a u 22. minuti stigli su do vodstva. Konstantinos Tsimikas tada je nabacio s lijeve strane, a u kaznenom prostoru najbolje je reagirao Darwin Núñez i zabio svoj peti ovosezonski pogodak u svim natjecanjima. Treba pohvaliti i grčkog beka koji je upisao ukupno petu asistenciju u aktualnoj kampanji; Kevin De Bruyne jedini je premierligaški igrač koji trenutno broji više.

Motivirani Núñez primio je loptu na prsa u 38. minuti te opalio s ruba šesnaesterca, a njegov pokušaj odsjeo je na vratnici gostujućeg gola. West Ham u čitavom prvom poluvremenu nije napravio nešto pretjerano pozitivno u napadu, ali u 45. mu se pružila zlatna prigoda. Jarrod Bowen tada je izborio kazneni udarac poslije duela s Joeom Gomezom i sam je krenuo izvesti šut s bijele točke, ali Alisson ga je pročitao i ostavio mrežu čistom.

Drugo poluvrijeme pružilo nam je nešto manje akcije, no gosti su prijetili i pokušavali doći do izjednačenja; najveću šansu West Ham je dočekao u 87. minuti kada je Tomáš Souček promašio zicer u petercu, a Liverpool je zadržao prednost i uknjižio novu pobjedu. Domaće navijače sigurno će obradovati Darwinovo buđenje; Urugvajac je u protekla četiri nastupa zabio tri gola i možda je to znak prilagodbe na novu sredinu.

Liverpool sada ima 16 bodova i trenutno drži sedmo mjesto. Prvoplasirani Arsenal je na dalekih 27, ali pred Redsima je još 28 prvenstvenih utakmica…