Dame i gospodo, ovo je najstariji strijelac u povijesti Eura. Pogledajte gol besmrtnog Modrića

Talijan mu obranio penal, ali onda se dogodilo čudo

Soccer Football - Euro 2024 - Group B - Croatia v Italy - Leipzig Stadium, Leipzig, Germany - June 24, 2024  Croatia's Luka Modric celebrates scoring their first goal with Josko Gvardiol REUTERS/Lisi Niesner

Hrvatska je, u odlučujućoj utakmici trećeg kola Eura 2024 protiv Italije u kojoj mora pobijediti, povela 1-0 u 55. minuti golom besmrtnog kapetana Luke Modrića u jednoj od najuzbudljivijih i najprevrtljivijih sekvenci dosadašnjeg tijeka turnira u Njemačkoj i još jednom ispisao povijest.

Pa krenimo redom.

Hrvatska je prvo u 53. minuti dobila penal u svoju korist; Davide Frattesi igrao je rukom u vlastitom kaznenom prostoru i nizozemski sudac Danny Makkelie pokazao je na bijelu točku poslije konzultacije s VAR monitorom.

Modrić promašio penal pa sjajno zabio

Modrić i Andrej Kramarić dogovarali su se tko će preuzeti odgovornost, a na kraju je to učinio kapetan niskim šutom u lijevi donji kut Gigija Donnarumme. PSG-ov vratar to mu je odmah pročitao i činilo se kao da će Hrvatska pasti u ponor, ali Vatreni su odmah stisnuli i samo nekoliko sekundi kasnije zabili, a strijelac je bio baš Modrić.

Luka Sučić sjajno je ubacio s desne strane, Dalićev džoker Ante Budimir odmah je tukao s peterca, a Donnarumma još bolje, refleksno obranio. Ipak, nije uspio skinuti i Modrićev odbijanac, a hrvatski kapetan postao je najstariji igrač u povijesti Eura.