Đak prvak: Bayernov tinejdžer Jamal Musiala zablistao je u pobjedi nad RB Leipzigom

Fußball 1. Bundesliga 4. Spieltag RB Leipzig - FC Bayern München am 11.09.2021 in der Red Bull Arena in Leipzig Torjubel / Jubel zum 0:2 durch Jamal Musiala  München  DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video. *** Fußball 1 Bundesliga 4 Spieltag RB Leipzig FC Bayern München am 11 09 2021 in der Red Bull Arena in Leipzig Torjubel Jubel zum 0 2 durch Jamal Musiala München DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and or quasi video xHDx

Julian Nagelsmann danas se sa svojim Bayernom vratio na mjesto gdje je ordinirao posljednje dvije godine: na Red Bull Areni u Leipzigu sastao se s domaćom momčadi i njezinim američkim strategom Jessejem Marschom, a Bavarci su naposljetku upisali uvjerljivu pobjedu. Završilo je 4-1…

Njemački prvak poveo je već u 12. minuti kada je Robert Lewandowski uspješno realizirao kazneni udarac koji je izborio Serge Gnabry. Poljskom napadaču bila je to 14. uzastopna bundesligaška utakmica u kojoj je zabio barem jedan pogodak: u tom je periodu ukupno akumulirao 23 gola, a njegov ‘asistent’ Gnabry u sudačkoj je nadoknadi prvog dijela morao izaći iz igre zbog ozljede.

Zamijenio ga je 18-godišnji Jamal Musiala u kojeg njemački nogomet polaže velike nade, a u drugom dijelu pokazao je i zašto.

Nekadašnji engleski mladi reprezentativac poentirao je već u 47. minuti na asistenciju Alphonsa Daviesa. Lijepom završnicom povisio je Bayernovu prednost na 2-0 i tako došao do već četvrtog ovosezonskog gola u svim natjecanjima i drugog u Bundesligi; zabio je i u prošlom kolu protiv Herthe.

Na zgoditak se nadovezao sedam minuta kasnije kada je asistirao Leroyju Sanéu za 3-0, a Leipzig je uspio doći do smanjenja zaostatka u 58. preko Konrada Laimera. Međutim, Bayern se pobrinuo za to da pobijedi s tri gola razlike: u prvoj minuti sudačke nadoknade konačnih 4-1 postavio je Eric Maxim Choupo-Moting koji je ostao potpuno zaboravljen na granici zaleđa.

Inače, u akciji kod posljednjeg pogotka sudjelovao je i Josip Stanišić koji je u 75. zamijenio Thomasa Müllera, a za Leipzig je 36 minuta u drugom poluvremenu odradio i Joško Gvardiol.

Marsch tako proživljava dosta klimav start na klupi Bikova: u četiri kola upisao je jednu pobjedu i tri poraza, a branitelj naslova ima tri trijumfa i jedam remi…