Čovjek više ne može zabiti gol. Belgijski mediji ogorčeni su na Lukakua

Nije u formi

Ermahnender Zeigefinger von Romelu Lukaku Belgien, Nr. 10 , Vorrundenspiel M09, BEL - SVK, Gruppe E, Fussball Europameisterschaft, Belgien gegen Slowakei, European Football Championship, Belgium vs. Slovakia, Frankfurt, 17.06.2024, - *** Admonishing finger of Romelu Lukaku Belgium, No. 10 , Preliminary round match M09, BEL SVK, Group E, European Football Championship, Belgium vs Slovakia, European Football Championship, Belgium vs Slovakia, Frankfurt, 17 06 2024,

Reprezentacija Slovačke danas je priredila najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Eura 2024. svladavši u grupi E reprezentaciju Belgije. Slovaci su bili potpuni autsajderi u današnjem dvoboju, ali stpljivom igrom od početka do kraja došli su do bitne pobjede.

Mnogi su puno više očekivali od Belgije koja je na ovaj Euro došla kao jedan od favorita. Međutim, u momčadi Crvenih vragova nitko nije bio previše raspoložen. Jedini pogodak na susretu postigao je Ivan Schranz u sedmoj minuti susreta. Belgijski napadač Romelu Lukaku, u drugom poluvremenu postigao je čak dva pogotka, ali su oba poništena, prvi zbog zaleđa, a drugi zbog igranja rukom.

Lukaku je jedini igrač koji je na jednoj utakmici prošlog Svjetskog prvenstva u Kataru promašio tri ili više velike šanse na jednoj utakmici, a to mu se dogodilo u susretu protiv Hrvatske. Belgijski napadač poslije današnje utakmice postao je i prvi igrač na aktualnom Europskom prvenstvu koji je promašio tri ili više prilika u dvoboju.

Belgijski mediji vrlo oštri prema reprezentativcima

Belgijski mediji puni su kritika na račun momčadi koju vodi Domenico Tedesco, a najviše 31-godišnjeg napadača.

“Lukaku je morao bolje”, smatra Nieuwsblad.

Mnogi smatraju kako su Belgijci prekomotno ušli u utakmicu.

“Belgija je potpuno promašila ulazak u utakmicu, ali joj ni dva poništena gola nisu pomogla”, piše DH, a De Standaard smatra kako je Lukaku promašio previše šansi da bi Belgijci došli do pozitivnog rezultata.

“Lukaku je imao šanse, ali ih je promašio, loše je reagirao. Samoprozvani favorit iz sjene je izgubio.”

Belgija sljedeću utakmicu igra 22. lipnja protiv Rumunjske koja je danas pobijedila Ukrajinu s 3-0.