Borna Ćorić pao na drugoj prepreci na Wimbledonu. 'Big Foe' prejak za hrvatskog tenisača

Danas svoj meč igra i Donna Vekić

Borna Coric of Croatia returns a ball to Sergiy Stakhovsky of Ukraine during the singles first round match at the All England Lawn Tennis Championships in Wimbledon, London, Tuesday June 30, 2015. (AP Photo/Pavel Golovkin)

Borna Ćorić poražen je u drugom kolu Wimbledona od 29. nositelja turnira Francesa Tiafoea s 3-0 u setovima (6-7, 1-6, 3-6). Ovim porazom Hrvatska je ostala bez predstavnika u muškoj konkurenciji trećeg Grand Slam turnira sezone.

Ćorić je u prvom setu prvi put svoj servis izgubio u šestom gemu, da bi ga već vratio u sljedeći gemu. Poslije toga obojica tenisača su čuvala svoj početni udarac, a u tie breaku bolji je bio Amerikanac koji je tu dionicu dobio sa 7-5. U drugom setu se od početka vidjelo kako je momentum prešao na Tiafoevu stranu i Ćorić nije uspio naći odgovor na dobru igru protivnika. Amerikanac je napravio čak tri breaka i dobio drugi set sa 6-1. Treći set je bio malo izjednačeniji, ali Ćorić nije mogao uzeti više od tri gema u setu.

Ovo je Tiafoeu bila druga pobjeda protiv Ćorića u trećem međusobnom dvoboju. U prvom susretu bio je bolji hrvatski tenisač kada je u Davis Cupu preokrenuo 1-2 u setovima i na kraju slavio s 3-2, a u drugom meču, koji je odigran ove godine na Australian Openu, bolji je bio Amerikanac s 3-1. Tiafoe će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz meča između Španjolca Carlosa Alcaraza i Australca Aleksandra Vukića.

Danas će na teren i Donna Vekić koja svoj meč drugog kola igra u večernjem terminu protiv Ruskinje Erike Andreeve.