Bojanova partija sezone: Bogdanović je ubacio 28 poena u pobjedi Jazza protiv Spursa

SALT LAKE CITY, UT - OCTOBER 05:  Bojan Bogdanovic #44 of the Utah Jazz celebrates a play during a game against the Adelaide 36ers at Vivint Smart Home Arena on October 5, 2019 in Salt Lake City, Utah. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.  (Photo by Alex Goodlett/Getty Images)

Kalendar natjecanja u NBA ligi poslao je sinoć košarkaške Utah Jazza na prvo od sedam uzastopnih gostovanja. Bude li šuterska forma Bojana Bogdanovića ovakva kakva je bila u noći na ponedjeljak igrači franšize iz Salt Lake Cityja imaju se pravo nadati da će s tih gostovanja prema kući s lijepim omjerom pobjeda i poraza.

Nakon dvije utakmice za brzi zaborav, odnosno nakon 0-5 iz igre protiv Phoenix Sunsa i 3-12 protiv Los Angeles Clippersa, Bojan Bogdanović pokazao je što zna i može na gostovanju kod San Antonio Spursa na kojem je Jazz stigao do pobjede 130-109 s njegovim potpisom.

Predvodio je Bogdanović sve strijelce utakmice s 28 ubačenih koševa uz briljantnih 6-7 za tri poena i 10-13 ukupno iz igre za 27 odigranih minuta. Dojam kvari 19 izgubljenih lopti njegova tima, ali i izvlači 21 ubačena trica iz 41 pokušaja. Na suprotnoj, poraženoj strani nastupio je i Luka Šamanić koji je u šest minuta na parketu uzeo pet pokušaja iz igre. Ubacio je jednu tricu i jedno slobodno bacanje, odnosno ostvario učinak od četiri poena.

Najbolju napadačku utakmicu sezone Bojana Bogdanovića prati i ista takva Darija Šarića za Phoenix Sunse. Epilog je, istina, drugačiji; Los Angeles Clippersi su svladali njegovu momčad 112-107 uz 39 poena Paula Georgea, no Šarić je opravdao svojih 17 minuta s 15 poena (6-9 iz igre) i četiri uhvaćene lopte. Ivica Zubac je za pobjedničku momčad ostvario učinak od po četiri koša, skoka i asistencije.