Bogdanović je zabio 29 poena, ali to nije bilo dovoljno protiv nezaustavljivog Dončića

Detroit Pistons' Bojan Bogdanovic plays during an NBA basketball game, Wednesday, Dec. 21, 2022, in Philadelphia. (AP Photo/Matt Slocum)

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović zabio je 29 koševa u porazu svojih Detroit Pistonsa na gostovanju kod Dallas Mavericksa 105-111.

Međutim, zasjenio ga je Luka Dončić, koji je u istom susretu zabio 53 poena uz osam skokova i pet asistencija. Bila je to njegova četvrta utakmica ove sezone u kojoj je zabio 50 ili više poena.

Prije Dončića to su uspjela još samo dva igrača u svojih prvih pet sezona u posljednjih 50 godina: Michael Jordan i LeBron James. Uz Dončića jedini igrač Dallasa koji je protiv Pistonsa upisao dvoznamenkasti broj koševa bio je Spencer Dinwiddie ubacivši 12.

Detroit je vodio s 11 razlike (74-63) u trećoj četvrtini, ali domaćin se do kraja dionice vratio smanjivši na 84-83, a u posljednjoj četvrtini okrenuo rezultat u svoju korist. Bogdanović je bio najbolji u gostujućim redovima ubacivši 29 koševa za 36 minuta. Gađao je 10/15 iz igre, pri čemu 4/7 za tri, dok je s linije slobodnih bacanja imao 5/5. Dodao je i pet skokova, dvije asistencije, ali i četiri izgubljene lopte.

Bogdanoviću je to bila deseta uzastopna utakmica u kojoj je ubacio minimalno 20 koševa. Saddiq Bey dodao je 18 poena uz pet skokova, dok je Jaden Ivey ubacio 14. Dallasu je to bila 27. pobjeda uz 25 poraza i trenutačno drži šesto mjesto na Zapadu, dok je Detroit s omjerom 13-39 na posljednjem mjestu Istoka.