Berlinski derbi u znaku Vedatora: Hertha je riješila Union u nastavku, a dominirao je Ibišević

BERLIN, GERMANY - MAY 22: Vedad Ibisevic #19 of Hertha Berlin heads his team's opening goal during the Bundesliga match between Hertha BSC and 1. FC Union Berlin at Olympiastadion on May 22, 2020 in Berlin, Germany. The Bundesliga and Second Bundesliga is the first professional league to resume the season after the nationwide lockdown due to the ongoing Coronavirus (COVID-19) pandemic. All matches until the end of the season will be played behind closed doors.  (Photo by Stuart Franklin/Getty Images)

Eh, nedostajao nam je i taj petak navečer…

Berlinski derbi, ogled 11. i 12. momčadi na bundesligaškoj ljestvici ponudio nam je jednosmjernu utakmicu. Nakon uvjerljive pobjede protiv Hoffenheima od 3-0 u prošlotjednom povratničkom kolu Bruno Labbadia nadao se još jednoj raspoloženoj predstavi svoje momčadi, a Union Berlin dobio je nešto primjerenijeg protivnika nakon što je izgubio od Bayerna minimalnim rezultatom na domaćem terenu u nedjelju — barem se to tako činilo do početka drugog poluvremena.

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje na praznom stadionu u čast žrtvama koronavirusa i onima koji stavljaju svoje zdravlje i živote na kocku kako bi suzbili zarazu, a eto kako se meč čuo u neposrednoj blizini Olympiastadiona…

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo pospano, a prva prava šansa — odnosno, udarac u okvir — uslijedila je u 18. minuti kada je zdesna protrčao Dodi Lukebakio i uputio udarac prema golu u kaznenom prostoru, ali na to je gostujući vratar Rafał Gikiewicz bio spreman. Probao je nekoliko trenutaka poslije i Marko Grujić udarcem koji je otišao preko gola, a Hertha je potom ponovno zaprijetila nakon što je Matheus Cunha, poslije ubačaja, s pet metara testirao Gikiewicza. Isti je igrač u 38. minuti opet tukao prema golu, a jedini ozbiljniji Unionov pokušaj (rekli bismo, i na cijeloj utakmici) u prvom poluvremenu uputio je Robert Andrich u 44. minuti iz slobodnog udarca…

U prvom dijelu — ništa-ništa, ali u drugom smo gledali potpuno drukčiju utakmicu i Herthin Blitzkrieg nakon nekoliko minuta igre. Zapravo, nešto slično kao na prošlotjednom gostovanju kod Hoffenheima.

Marvin Plattenhardt je u 51. minuti ubacio s lijeve strane na prvu stativu, a Vedad Ibišević lijepo je poentirao glavom za 1-0. Nakon toga, Union je krenuo s centra, Hertha je uzela loptu koja je došla do strijelca Ibiševića, on je dao loptu u prostor prema Lukebakiju koji je krenuo prema vrataru, zaobišao ga i s desne strane loptu gurnuo u praznu mrežu za svoj šesti ovosezonski pogodak.

U istom se stilu nastavilo u 61. minuti. Matheus Cunha prvo se riješio nekoliko Unionovih braniča, zatim je prebacio prema Lukebakiju koji je probao škaricama i promašio, a lopta je došla do Ibiševića koji je fino vratio loptu Cunhi na rub šesnaesterca. Brazilac je uputio lijep udarac, a lopta je odsjela u mreži. Ibiševićeva večer postajala je sve ljepša i ljepša, a Cunha je okrunio svoj vrlo živahan nastup i nastavio odličnu formu koja je počela u predkoronsko razdoblje — večerašnji pogodak bio mu je četvrti u posljednje četiri ligaške utakmice. Ubrzo nakon toga je napustio igru, zatim je i Krzysztof Piątek zamijenio izvrsnog Ibiševića, a Hertha je imala tri boda u džepu.

Nije tu bilo gotovo. U 77. minuti Plattenhardt je ubacio iz kornera (i postigao drugu asistenciju na utakmici), a Dedrick Boyata najbolje se snašao u kaznenom prostoru te glavom ubacio loptu za 4-0 i Herthinu rapsodiju u drugom poluvremenu. Union nije pokazao apsolutno ništa — zapravo, dovoljno je spomenuti da u cijelom susretu nije uputio udarac u okvir gola.

Labbadia tako gazi i u svojoj drugoj utakmici na Herthinoj klupi, opet u drugom poluvremenu, ponovno uz pomoć vatrenog Cunhe i nepokolebljivog,35-godišnjeg Vedatora.