Benzema je srušio Athletic i prestigao Di Stéfana po broju ligaških golova za Real Madrid

Real Madrid's Karim Benzema, second from left, celebrates with teammates after scoring the opening goal during the Spanish La Liga soccer match between Athletic Club Bilbao and Real Madrid at the San Mames stadium in Bilbao, Spain, Sunday, Jan. 22, 2023. (AP Photo/Alvaro Barrientos)

Real Madrid je pobijedio Athletic Bilbao na San Mamésu i tako vratio zaostatak za vodećom Barcelonom na tri boda, nakon što su Katalonci popodne svladali Getafe.

Gosti su slavili s 2-0, zahvaljujući sjajnim potezima aktualnog osvajača Zlatne lopte, Karima Benzeme i džokera s klupe, Tonija Kroosa. Francuz je u 24. minuti zabio prvi pogodak na utakmici; Dani Ceballos pronašao je puno prostora i poslao dugu loptu u kazneni prostor na Marca Asensija. Španjolski reprezentativac spustio ju je glavom, a Benzema je sjajno iz okreta pogodio u suprotni kut.

Benzema je zabio svoj 228. pogodak za Madrid u La Ligi, čime je prestigao legendarnog Alfreda Di Stéfana. Francuski reprezentativac sada se izjednačio s Raúlom Hernándezom kao drugi najbolji klupski strijelac u povijesti španjolskog prvenstva. Više od njega sada ima samo Cristiano Ronaldo, koji je postigao 311 golova u Primeri.

Inače, Carlo Ancelotti odlučio je u potpunosti zarotirati momčad nakon nekoliko loših utakmica i forme koja je eskalirala teškim porazom od Barcelone u finalu Superkupa. Luka Modrić, Toni Kroos i Rodrygo našli su se na klupi, a od prve minute započeli su Ceballos, Eduardo Camavinga i Antonio Rüdiger.

Athletic je vrlo dobro parirao aktualnom prvaku na duge mahove, ali nije uspio iskoristiti svoje šanse. U trenucima kada je momčad Ernesta Valverdea jurila po izjednačenje, Ancelottijev džoker Kroos zabio je u 90. i donio Madridu šestu uzastopnu pobjedu u Bilbau.