Baš šteta. U-17 Vatreni jako su se trudili, ali na kraju su ostali bez četvrtfinala Eura

21.04.2023., Stade de Geneve, Zeneva, Svicarska - Liga prvaka mladih, polufinale, HNK Hajduk - Milan AC. trener Hajduka Marijan Budimir (21.04.2023., Stade de Geneve, Zeneva, Svicarska - Liga prvaka mladih, polufinale, HNK Hajduk - Milan AC. trener Ha

Hrvatska U-17 nogometna reprezentacija danas se ogledala s Walesom u posljednjem kolu grupne faze Eura na Cipru; momci koje vodi Marijan Budimir morali su pobijediti kako bi vrlo vjerojatno izborili prolazak u četvrtfinale, a svaki drugi rezultat izbacio bi ih iz te konkurencije.

Možda se i previše naivno prognoziralo da će Hrvatska bez većih problema uspjeti svladati Wales; dobili smo očekivano tešku bitku na terenu koja je rezultirala remijem, 1-1.

Hrvati su dobro počeli i došli do dvije prigode preko raspoloženog Hajdukova mladića Brune Durdova; 16-godišnji napadač prvo je u 11. minuti naveo suparničkog vratara na bitnu intervenciju, a onda je četiri minute kasnije pogodio gredu.

Kao da je time najavljivao spektakularni pogodak koji je zabio u 23. minuti, kada je poentirao izravno iz kornera, poput Bake Sliškovića — taj fenomenalan gol bio mu je prvi za U-17 Vatrene, a više o njemu možete pročitati i pogledati OVDJE.

Premda je situacija tada izgledala vrlo dobro za Hrvatsku, Wales se brzo probudio pa je Cruz Allan u 31. izjednačio iz slobodnog udarca, a obje momčadi imale su par velikih prigoda do kraja prvog poluvremena.

Iako se doimalo da Hrvatska ima šanse, u drugom poluvremenu jedva da smo vidjeli koju poštenu šansu. Budimirovi dečki izgledali su bezidejno i pomalo umorno — to ne čudi nakon tri utakmice u kratkom vremenu na pasjoj ciparskoj vrućini — no rezultat nije bio povoljan, a na kraju ni dovoljan.

Austrija je u drugoj utakmici skupine potpuno rasturila Dansku (4-0) i tako trijumfalno zauzela vrh skupine bez primljenog gola, a Hrvatska na kraju s tri remija zauzima treće mjesto u skupini, dok je Wales zadnji. Danci idu dalje bez obzira na to što su ih Austrijanci rasturili…