'Bambi' je nezaustavljiv. Ovim se pogotkom izjednačio na listi najboljih strijelaca

Musiala je ponajbolji igrač prvenstva

Germany's Jamal Musiala celebrates after scoring his side's second goal during a round of sixteen match between Germany and Denmark at the Euro 2024 soccer tournament in Dortmund, Germany, Saturday, June 29, 2024. (AP Photo/Andreea Alexandru)

U tijeku je druga utakmica osmine finala Europskog prvenstva, a domaća Njemačka vodi 2-0 protiv Danske. Danci su u razmaku par minuta došli od delirija do nevjerice jer im je prvo poništen gol zbog milimetarskog zaleđa, a onda su primili pogodak iz jedanaesterca. Nakon toga se nisu oporavili i Nijemci su u potpunosti preuzeli tijek utakmice.

Do povećanja prednosti je došlo u 68. minuti kad su domaćini izveli brzu tranziciju. Fantastično je asistirao Nico Schlotterbeck, a pogodio je 21-godišnji Jamal Musiala. To je bio njegov treći pogodak na natjecanju, čime se izjednačio s Georgesom Mikautadzeom na poziciji najboljeg strijelca. Gruzijac je, doduše, dva svoja pogotka zabio iz jedanaesterca, dok je Musiala svaki zabio iz igre.

Njemački ofenzivac zabijao je Škotskoj, Mađarskoj, a sada i Danskoj. Igra u fantastičnoj formi i jedan je od najboljih igrača turnira. U protekloj je sezoni za Bayern München odigrao 38 utakmica, zabio 12 pogodaka i podijelio osam asistencija. Njegov gol možete pogledati OVDJE.

Svoj će talent Musiala moći pokazati u četvrtfinalu kad će njegova reprezentacija igrati protiv boljeg iz susreta Španjolske i Gruzije. Ako favorizirani Španjolci prođu dalje, mogli bismo gledati “finale prije finala” u prilično ranoj fazi.