Austrija izgleda dobro. Nadigrala je i pobijedila Poljsku, kojoj ni Lewandowski nije pomogao

U Berlinu je slavila s 3-1

Austria's Christoph Baumgartner, right, celebrates with Patrick Wimmer after scoring his side's second goal during a Group D match between Poland and Austria at the Euro 2024 soccer tournament in Berlin, Germany, Friday, June 21, 2024. (AP Photo/Petr Josek)

Poljska i Austrija u svojim su uvodnim utakmicama na ovom Europskom prvenstvu doživjele poraz, pa su danas u međusobnom dvoboju tražile prve bodove. Na kraju utakmice u Berlinu, s Olimpijskog stadiona zadovoljniji su otišli austrijski navijači, jer je njihova reprezentacija slavila s 3-1 te se tako vratila u igru za prolazak u osminu finala.

Da bi Austrijanci danas mogli slaviti na ulicama njemačke prijestolnice, postalo je jasno već u devetoj minuti ovog dvoboja. Tad je iskusni branič Gernot Trauner zabio svoj tek drugi zgoditak u nacionalnom dresu, nakon što ga je iz drugog pokušaja pronašao lijevi bek Phillipp Mwene.

Nakon tog zgoditka glavom, Austrija je nastavila s dominacijom i činilo se kako bi vrlo brzo mogla povećati svoju prednost, no zapravo je bez nje i ostala. Bilo je to u 30. minuti, kad se u gužvi nakon kornera najbolje snašao Krzysztof Piątek i pogodio za poravnanje na 1-1. Podsjetio je tad poljski napadač na neke od svojih najboljih dana, jer je baš na ovom stadionu nosio Herthin dres pune tri sezone.

Iako je tad Poljska došla do izjednačenja, i u nastavku smo gledali sličnu utakmicu te je austrijska reprezentacija i dalje bila podosta konkretnija. Ipak, svoju je bolju igru naplatila tek u 66. minuti, bila je to lijepa timska akcija koju je pogotkom okrunio Christoph Baumgartner. Dodatnu atraktivnost donio je i Marko Arnautović, on je loptu kroz noge samo propustio do strijelca za novo vodstvo.

Taj je zgoditak označio i potpuni raspad poljske momčadi, a konačnu potvrdu austrijske pobjede dobili smo taman prije ulaska u završnih 10 minuta. Arnautović je visokim skokom u matnu situaciju gurnuo Marcela Sabitzera, kojeg je Wojciech Szczęsny morao oboriti kako bi ga spriječio u postizanju sigurnog pogotka. Zato je arbitar dosudio kazneni udarac, pa je Arnautović bez problema postavio konačnih 3-1.

Tako se Austrija u potpunosti vratila u život, jer uoči večerašnjeg ogleda Francuza i Nizozemaca, samo su Poljaci bez bodova, dok ih preostale ekip imaju po tri. Poljskoj reprezentaciji nije pomogao niti povratak ozlijeđenog Roberta Lewandowskog, čiji će se golovi itekako tražiti u trećem kolu, odnosno protiv aktualnih svjetskih doprvaka.