Ante Rebić bio je strijelac u važnoj pobjedi Milana na gostovanju kod Bologne

Db Bologna 30/01/2021 - campionato di calcio serie A / Bologna-Milan / foto Daniele Buffa/Image nella foto: esultanza gol Ante Rebic PUBLICATIONxNOTxINxITA

Milan je 20. kolu Serie A došao do tri važna boda na gostovanju kod Bologne. Milan je do pobjeda stizao na devet o posljednjih deset prvenstvenih gostovanja.

U Bologni nije bilo jednostavno, oba golmana imala su posla, a završilo je 2-1.

Milan je poveo u 26. minuti kada je Lukasz Skorupski obranio penal Zlatanu Ibrahimoviću, a na odbijenu loptu natrčao Ante Rebić i pospremio je u mrežu za 1-0. I drugi Milanov gol pao je iz penala — ovoga puta nije bilo potrebe za popravkom, jer je Franck Kessié u 55. minuti bio siguran.

Stvari su se zakomplicirale kada je u 81. minuti Andreas Skov Olsen sjajno zabio za 2-1, ali obrana Gianluigija Donnarumme udarca glavom Roberta Soriana u 84. minuti donijela je Milanu tri boda.

Rebić je stigao do svog drugog ligaškog gola ove sezone, a Milan do pet bodova prednosti nad drugoplasiranim Interom koji kasnije igra s Beneventom.