Andiamo, ragazzi: Milan je pobijedio Atalantu na San Siru i došao na korak do titule

Theo Hernandez of AC Milan celebrates with Rafael Leao after scoring the goal of 2-0 during the Serie A 2021/2022 football match between AC Milan and Atalanta BC at San Siro stadium in Milano Italy, May, 15th 2022. Photo Andrea Staccioli / Insidefoto andreaxstaccioli

Milan ima jednostavnu računicu za posljednja dva kola Serie A: trebaju mu četiri boda kako bi osvojio svoj prvi Scudetto nakon 11 godina i tako matematički pobjegao drugoplasiranom Interu. S tim je brojem u mislima danas kod kuće dočekao Atalantu na ispunjenom San Siru, a završilo je …

U prvih 15 minuta nismo vidjeli puno toga, a u cjelokupnom prvom poluvremenu vratari su mirno reagirali na suparničke prijetnje. Juan Musso obračunavao se s pokušajima Rafaela Leãa i Alexisa Saelemakersa bez većih problema, a Luis Muriel odlučio je testirati Mikea Maignana šutom iz daljine u 31. minuti. Međutim, Francuzu ta lopta nije bila preveliki izazov.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić izašao je iz igre za goste u 55. minuti, a Rossonere je u istom prekidu osvježio Ante Rebić. Utakmica dotad nije održavala posebno jak tempo, ali to se zatim promijenilo: u 56. minuti Leão je krasno primio dugu loptu Juniora Messiasa, otresao se Teuna Koopmeinersa i poentirao Mussu kroz noge za Milanovo vodstvo. Gosti su uložili žalbu zbog možebitnog prekršaja Pierrea Kalulua prije početka akcije, ali Daniele Orsato nije im uslišio molitve.

Portugalskom napadaču to je bila peta uzastopna utakmica u prvenstvu u kojoj je izravno sudjelovao u golu. U posljednjih pet nastupa Leão broji tri pogotka i jednako toliko asistencija.

Atalanta u nastavku nije puno toga učinila, a Milan je konačnih 2-0 postavio u 75. minuti i to na fantastičan način. Theo Hernández tada je krenuo u dribling sa svoje polovice, trčao sve do linije 16 metara, a onda potegnuo i postigao pogodak. Francuski bek zabio je nevjerojatan pogodak, svoj peti u Serie A ove sezone.

Dakle, Milanu sada treba samo bod protiv Sassuola u zadnjem kolu kako bi sigurno osvojio prvenstvo, pod pretpostavkom da će Inter večeras svladati Cagliari. Rossoneri su na plus pet s utakmicom više, a njihovi gradski rivali danas moraju slaviti na Sardiniji kako bi održali snove o obrani naslova stvarnima.

Što se tiče Atalante, ona je sada pala na osmo mjesto sa sedmog, posljednjeg koje vodi u Europu, s 59 prikupljenih bodova. Međutim, toliko ima i sedma Fiorentina s utakmicom manje. Viole do kraja igraju protiv Sampdorije i Juventusa, a La Dea u posljednjem kolu dočekuje Empoli.