Ancelotti komentirao kontroverzno Bayernovo zaleđe: 'OK, onda se možemo žaliti i mi'

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti reacts after winning the Champions League semifinal second leg soccer match between Real Madrid and Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Wednesday, May 8, 2024. Real Madrid won 2-1. (AP Photo/Jose Breton)

Real Madrid sinoć je čudesno okrenuo Bayern i plasirao se u finale Lige prvaka, a Carlo Ancelotti postao je prvi trener koji je to učinio šest puta.

Legendarni Talijan tako će još jednom povesti svoju momčad u završni boj na europsku titulu, ali to dostignuće nije ostvareno bez kontroverzi. Mnogi pričaju o zaleđu koje je pomoćni sudac možda pogrešno dosudio Bayernu u posljednjem napadu na utakmici iz kojeg je pao na kraju nevažeći gol, no Ancelotti se nije htio previše zamarati time.

“Tu epizodu sa zaleđem je lako objasniti”, rekao je poslije utakmice. “Možda nije bio ofsajd, ali sudac ga je svirao prije gola i igra se zaustavila. To je to. Sudio je finale Svjetskog prvenstva i na visokoj je razini. Bayern se žalio? OK, onda se i mi možemo žaliti jer je poništen pogodak Nachu budući da se Kimmich bacio.”

Ancelotti se referirao na situaciju iz 71. minute kad se lopta nakon kornera našla iza Manuela Neuera. Tamo je ona stigla poslije Nachovog udarca, a potom i nekoliko kratkih odbijanja, pa se činilo kako se Kraljevski klub ekspresno vratio u dvomeč Lige prvaka nakon što je Bayern poveo golom Alphonsa Daviesa nekoliko minuta ranije.

Ipak, poljski sudac Szymon Marciniak poništio je gol poslije konzultacije s VAR sustavom jer je utvrdio da je Nacho prethodno faulirao Joshuu Kimmicha. Real je svejedno preokrenuo do kraja, no možda je to mogla biti vodeća kontroverza ove utakmice da je Bayern izdržao…