Ali nije to baš još skroz gotovo: 'otpisani' Kroos i Modrić poveli su Real do pobjede kod Getafea

BARCELONA, SPAIN - DECEMBER 18:  Toni Kroos of Real Madrid looks on during the Liga match between FC Barcelona and Real Madrid CF at Camp Nou on December 18, 2019 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

I dok se nad sudbinama Tonija Kroosa i Luke Modrića u Real Madridu u posljednje vrijeme pojavljuje nova runda upitnika, obojica su u 19. kolu La Lige na gostovanju kod Getafea isporučili kakav-takav proizvod.

Real je pobijedio 3-0. Modrić je iz kontre zabio posljednji gol na utakmici, u šestoj minuti sudačke nadoknade, što je dosta popravilo opći dojam — imao je inače 47 dodavanja (79 posto točnih), niti jedno ključno dodavanje, jedan (netočan) centaršut, jedan udarac prema golu i 16 izgubljenih lopti. Barem s dugim loptama nije bilo problema (7/9)…

S druge strane, Kroos je danas proslavio svoj 30. rođendan i proslavio ga je asistencijom Raphaelu Varaneu (prekid, glava) u 53. minuti za 2-0. Prvi gol na utakmici bio je autogol — David Soria jedan Modrićev centaršut ubacio je u vlastitu mrežu.

Nije niti Kroos bio baš izvanredan, odigrao je malo ispod razine, ali dovoljno. Imao je samo 26 dodavanja, niti jedan udarac prema golu, niti jedan dribling. Problema s dugim loptama nije bilo niti kod njega (3/2). Štoviše, ako kod Kroosa s nečim nema problema onda su to duge lopte. Ovako su mu u toj kategoriji, primjerice, brojke izgledale nakon 16. kola španjolskog prvenstva (u uzorak ulaze i utakmice iz Lige prvaka):

Ali na kraju dana piše se asistencija i piše se gol. Možda i kao odskočna daska za hvatanje bolje forme u drugom dijelu sezone.

I kao valuta za kupnju još nešto vremena na Santiago Bernabeuu.