Ako mogu Krama i Vida, može i Ante: Rebić je svojim golom Milanu donio bod kod Salernitane

Italy: Serie a football match Salernitana vs Milan Milans Croatian forward Ante Rebic celebrates after scoring a goal during the Serie A football match between Salernitana and Milan at the Arechi Stadium in Salerno, southern Italy, on February 19, 2022. ABPH6980 Copyright: xAntonioxBalascox

Raspoloženi su ove subote bili hrvatski reprezentativci diljem Europe, u strijelce su se, između ostalih upisali i Andrej Kramarić te Domagoj Vida. Oni su golovima donijeli važne pobjede svojim momčadima, a sličnu je večer imao i Ante Rebić. I on je postigao pogodak u drugom poluvremenu, ali je to Milanu bilo dovoljno tek za bod, i to još u utakmici gdje u tri boda praktički već bila upisana.

Rebić je sa suigračima stigao u goste Salernitani, posljednjeplasiranom sastavu Serie A, te odigrao tek 2-2. Naš je povremeni reprezentativac postavio konačni rezultat, podosta lijepim udarcem iz daljine. Ukopan je na crti bio Luigi Sepe, domaći čuvar mreže, u toj 77. minuti. Ostalo je Milanu relativno dovoljno vremena za preokret i pobjedu, ali od toga ipak ništa nije bilo.

Inače, Rebić je u igru ušao samo 16 minuta ranije i ubrzo opravdao povjerenje koje mu je pružio trener Stefano Pioli. Drugi mu je to ovosezonski gol u prvenstvu, prekinuo je svoj post nakon točno pet mjeseci.

Sve je tako dobro počelo za Rossonere, već u petoj su minuti poveli preko Juniora Messiasa, izgledalo kao da će lako doći do novog troboda. No, već do kraja je prvog dijela Salernitana izjednačila, strijelac je bio Federico Bonazzoli, a u nastavku su domaći i preokrenuli. Milan Đurić je zabio za 2-1 u 72. minuti, na veliko iznenađenje i šok gostujućih navijača.

Rebić je donekle spasio stvar i doveo Milan barem do boda. Ipak, neće s tim previše biti zadovoljni simpatizer tog kluba, propuštena je odlična prilika za povećanje vodstva na vrhu ligaškog poretka. Prednost ispred Intera, na drugom mjestu, iznosi samo dva boda, s tim da Nerazzurri imaju i dvije utakmice manje.