Ako Leicester ispadne iz Premier lige, današnji poraz kod Fulhama mogao bi posebno pamtiti

Jamie Vardy of Leicester City during the Premier League match between Fulham and Leicester City at Craven Cottage, London, England on 8 May 2023. PUBLICATIONxNOTxINxUK Copyright: xAndyxRowlandx PMI-5537-0001

Leicester City tone sve dublje i nikako da se trgne iz noćne more u koju je upao, a njezin vrhunac možda je dočekao i danas na gostovanju kod Fulhama.

Otišao je Brendan Rodgers, došao Dean Smith, a situacija se zasad nije popravila za nekadašnje senzacionalne osvajače Premier lige i ne tako davne pobjednike FA Cupa. Nakon dva remija s izravnim konkurentima u borbi za opstanak, Leedsom i Evertonom, Leicester se zaputio na Craven Cottage zaigrati protiv Fulhama koji je već osigurao lijep finiš na sredini tablice.

Međutim, Lisice su umalo doživjele potpunu sramotu; do 81. minute gubili su 5-1, da bi to na kraju okončali rezultatom 5-3, a ostaje dojam da su mogli napraviti i više.

Počelo je grozno; Fulham je na poluvremenu imao 3-0, a poveo je Willianovim pogotkom izravno iz slobodnog udarca u 10. minuti. Iskusni Brazilac tada je potegnuo ‘iz svlačionice’, a gostujući vratar Daniel Iversen katastrofalno je procijenio let lopte i dopustio da mu ona završi u mreži. Osam minuta nakon toga poentirao je još jedan Brazilac, ovaj put Carlos Vinícius, a Fulhamov vojnik Tom Cairney zabio je za 3-0 sjajnim finišem koncem prvog dijela.

Leicesterova mizernost u nastavku se pojačala pa je isti igrač u 51. odveo momčad Marca Silve na plus četiri poslije brzonogog prodora Kennyja Tetea, no gosti su u posljednjih pola sata pokazali znakove buđenja.

Nagovijestio je to Harvey Barnes golom za 4-1 u 59. minuti poslije odložene lopte Jamesa Maddisona, a Leicester je u 66. dobio i kazneni udarac. Međutim, Jamie Vardy nije uspio prevariti Bernda Lena na domaćim vratima i Fulham je ostao na tri razlike, a ubrzo je pogodio i za peticu preko Williana. Bivši Chelseajev ofenzivac zabio je svoj drugi današnji gol u 70. izvanrednim šutom s 20-ak metara, a tada se činilo kako je sve gotovo.

Ipak, Leicester je u 81. dobio još jedan penal kada je João Palhinha faulirao Tetêa, a izveo ga je Maddison i to precizno za 5-2. Fulham je u tim trenucima, pomalo naivno, počeo osjećati vodu u ušima, a Lisice su to naplatile u 89. minuti drugim pogotkom Barnesa uslijed velike nespretnosti domaće obrane.

Ipak, za nešto više nije bilo vremena, a momci u plavim dresovima ostali su na 30 bodova. To im je zasad dovoljno za 16. mjesto; Leeds, koji je jednu poziciju niže, ima jednako toliko bodova, ali i Nottingham Forest, koji je prvi ispod crte s utakmicom manje i večeras se sastaje s fenjerašem Southamptonom.

Leicester do kraja mora igrati s Liverpoolom, Newcastleom i West Hamom što je izuzetno težak raspored. Leedsu također predstoje Newcastle i West Ham, a onda i Tottenham u zadnjem kolu, a Forest poslije Saintsa još ima Chelsea, Arsenal i Crystal Palace. Everton je zasad pretposljednji s 29 bodova; danas igra s Brightonom, a onda i Manchester Cityjem, Wolvesima te Bournemouthom, a Southampton, koji polako pakira kofere za Championship, u posljednja tri kola nastupa protiv Fulhama, Brightona i Liverpoola.