A tko drugi? Manchester United slavio je kod Leedsa uz novi pogodak nevjerojatnog Rashforda

Leeds United v Manchester United, ManU Premier League 12/02/2023. Goal 0-1 Marcus Rashford 10 of Manchester United scores a goal and celebrates during the Premier League match between Leeds United and Manchester United at Elland Road, Leeds, England on 12 February 2023. Editorial use only DataCo restrictions apply See www.football-dataco.com , Copyright: xNigelxKeenex PSI-16890-0044

Svi klubovi u gornjem domu Premier lige koji su igrali u subotu su kiksali, a to je objeručke odlučio prihvatiti Manchester United u nedjelju kod Leedsa, samo četiri dana nakon prvog susreta ova dva suparnika i kiksa za Crvene vragove na Old Traffordu.

Nakon 2-2 kod kuće, United je u gostujućem dijelu ovog back to back dvomeča odigrao obrambeno mnogo sigurnije, a onda je u kasnoj fazi susreta zabio dva gola i prelomio susret za skok na drugo mjesto.

Bio je to dvoboj u kojem su obje ekipe imale svoje šanse, u prvom dijelu najbolje su propuštali Crysencio Summerville i Bruno Fernandes, i to po dva puta svaki, a svakako je najbolja bila Portugalčeva u nadoknadi prvog dijela.

U drugo poluvrijeme bolje je krenuo Leeds koji prijeti preko Westona McKennieja i Jacka Harrisona, ali najbliže golu je Diogo Dalot koji je u 63. minuti stisnuo udarac sa 16 metara i pogodio gredu.

No, u 80. minuti se ukazao Marcus Rashford. Ponestaje nam epiteta kojima bi više opisali formu Unitedovog vođe, a glavom je na ubačaj Lukea Shawa zabio u četvrtoj ligaškoj utakmici u nizu, u osam u posljednjih devet te svoj ukupno 13. pogodak od povratka s Mundijala.

Nedugo nakon toga United je i do kraja ubio susret, Wout Weghorst odradio je svoju rolu savršeno: spustio se, primio i zadržao loptu pa odložio za Alejandra Garnacha koji bježi u kontru i s lijeve strane zabija u prvi kut u 85. minuti.

Mogao je do kraja United još povećati prednost, zabijali su i Rashford i Weghorst, ali oba su pogotka bila iz zaleđa pa ostaje 2-0 za Crvene vragove.

Nastavlja se tako Unitedov lov, sad uz dvije utakmice viška ima pet bodova manje od Arsenala, a gradski rival Manchester City mora svladati Aston Villu želi li se vratiti na drugo mjesto.

Leeds nastavlja s ritmom remi-poraz pa je na 19 bodova i 17. mjestu sa samo bodom više od zone ispadanja.