A ne tako davno spominjao se 'otpis': Paulo Dybala se ove sezone baš namjerio na Inter

TURIN, ITALY - MARCH 08:  Paulo Dybala   (L) of Juventus celebrates a goal  during the Serie A match between Juventus and  FC Internazionale at Allianz Stadium on March 8, 2020 in Turin, Italy.  (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images )

Derbi u doba koronavirusa.

Pred praznim tribinama u Torinu Juventus i Inter odigrali su derbi 26. kola Serie A. Juventus je stigao do pobjede od 2-0, odnosno do 63. boda ove sezone. Drugi je Lazio s bodom manje koji također ima razloga za slavlje nakon ove utakmice. Inter je treći, s 54 boda i utakmicom manje. To bi moglo biti kada je riječ o šampionskim ambicijama momčadi Antonija Contea.

Vidjeli smo dva relativno brza gola Juventusa, nakon što su u prvom poluvremenu mreže ostale netaknute. Aron Ramsey zabio je u 55. minuti, nakon ubacivanja s lijeve strane i gužve u kaznenom prostoru, kroz, kako se to kaže, šumu nogu. Još od listopada 2017. godine Ramsey je prvi puta uspio povezati dvije utakmice u kojima je postizao golove. (Zabio je, naime, i u prošlom kolu protiv Spala.)

Drugi gol postigao je pak Paulo Dybala 13 minuta kasnije. Ashleya Younga učinio je starim i vanjskom poslao loptu u kut Interova gola za 2-0.

Od igrača kojeg je Juventus pod svaku (prihvatljivu) cijenu prošlog ljeta nastojao prodati — u igri su bili i Tottenham i Manchester United — na kraju će se, čini se, dobiti sasvim dovoljno toga. Kada je riječ o Interu, primjerice, Dybali prazne ili pune tribine, izgleda ne rade neku razliku. Dybala je Interu zabio i u derbiju koji je odigran u listopadu prošle godine i u kojem je Juventus pobijedio 2-1. Prije njega, isto je uspio postići Arturo Vidal u sezoni 2013./2014.

Budućnost u Torinu ovoga bi ljeta iz Dybaline perspektive trebala izgledati svjetlije nego prošlog.